Поділ чи об'єднання земельних ділянок

Земельна ділянка — це частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неї правами.

Якщо Ваша земельна ділянка знаходиться у спільній власності, або Ви маєте намір відчужити свою частку, то неодмінно стикнетеся з необхідністю її виділення в окремий об’єкт нерухомості.  

Мається на увазі, що відчуження частки земельної ділянки можливе лише у тому випадку, якщо вона буде сформована в окрему земельну ділянку, тобто буде виділеною.

Теж саме стосується і поділу землі. Так, якщо Ви маєте намір здійснити поділ земельної ділянки, яка перебуває у Вашій приватній власності одноособово, то такий поділ буде можливим, за наявності технічних та правових підстав. 

Виділення частки та поділ, в залежності від виду власності на земельну ділянку, здійснюється шляхом розробки технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки, та відбувається в таких випадках:

- земельна ділянка знаходиться у спільній сумісній / частковій власності;

- відчуження частини вже сформованої земельної ділянки;

- за бажанням власника земельної ділянки.

В результаті виділення часткиподілу або об’єднання земельних ділянок, їм присвоюються нові кадастрові номери. 

Об’єднання земельних ділянок здійснюється за бажанням власника, та може відбуватись лише за умови зареєстрованого права власності на суміжні земельні ділянки з однаковим цільовим призначенням та за однією особою.

Під час поділу чи об'єднання раніше сформованих земельних ділянок відбувається формування нової чи нових земельних ділянок.    Формування  земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж  та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру.

Документами, необхідними для поділу чи об’єднання земельних ділянок є:

       -нотаріально засвідчена заява власника земельної ділянки та розроблена землевпорядною організацією технічна документація на поділ земельної ділянки.

Крім нотаріальної заяви на поділ земельної ділянки, землевпорядній організації також треба надати:

- нотаріально засвідчену копію правовстановлюючого документу на земельну ділянку (державний акт, договір купівлі-продажу, дарування, міни, тощо);

- копії ідентифікаційних даних власника (паспорт, ідентифікаційний номер).

Крім того, якщо власників земельної ділянки декілька (спільна часткова або сумісна власність між співвласниками), то в такому випадку укладається нотаріальний договір на поділ земельної ділянки між співвласниками. 

Звертаємо увагу, що цільове призначення земельних ділянок, утворених в результаті поділу первісної земельної ділянки, не може змінитись, а залишається таким, як і в первісної земельної ділянки (до поділу).

Поділ земельної ділянки здійснюється на підставі відповідної землевпорядної документації шляхом реєстрації новостворених земельних ділянок у Державному земельному кадастрі. Також за бажанням власника може бути здійснено об’єднання земельних ділянок. Це можливо, якщо особа стає власником сусідніх земельних ділянок і бажає їх об’єднати. При цьому земельні ділянки повинні мати спільний кордон і однакове цільове призначення.

Звертаємо увагу, що при об’єднанні або поділі земельної ділянки на новостворені земельні ділянки переходять усі обтяження та обмеження, які існували раніше і стосувалися попередніх земельних ділянок. 

Після отримання витягів з кадастру на земельні ділянки, що утворились в результаті поділу, або об'єднання разом з документом, що посвідчує право власності на земельну ділянку до її поділу або об'єднання (крім випадків, коли право власності на таку земельну ділянку вже зареєстровано в Державному реєстрі прав) необхідно звернутись до центру надання адміністративних послуг або державного чи приватного нотаріуса для реєстрації права власності на новостворені земельні ділянки в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

        

 

« повернутися до списку новин

rada.org.ua - портал місцевого самоврядування

Vlada.online - розробка офіційних сайтів органів державної влади і органів місцевого самоврядування

Логін: *

Пароль: *