Історична характеристека Козлівської сільської ради

    Козлівська сільська рада розташована на північному сході Новопсковського району, там де сходяться межі Луганської та двох російських областей Бєлгородської та Воронезької. Сільська рада була утворена 1937 року. До її складу входило чотири села: Козлове, Литвинове, Залісне, Шапран. Першим головою сільської ради був Іван Андрійович Бобильов. Згодом у 1954 році сільська рада була приєднана до Новобілянської сільської ради, у зв’язку з малою кількістю населення. А у 1987 році знов була утворена Козлівська сільська рада, до складу якої ввійшло вже 5 сіл: Козлове, Литвинове, Залісне, Шапран та Світле. На той час головою був Віктор Федорович Орачов.

    Площа Козлівської сільської ради становить 7900 га, площа сільгоспугідь 4000 га. Всього населення 420 чоловік.

    Історія назви села нажаль згубилась у літах. Існують тільки припущення. Одне з припущень, що село отримало свою назву по прізвищу першого поселенця, який оселився на цій землі у другій половині XIX ст. , а друге - що село було утворене у 1921 році вихідцем із села Новобіла Окрисаном Поповим, а назву отримало від займища, яке належало поміщикам Козловим. Проживали тут селяни – одноосібники, які тяжко працювали, щоб утримувати свої сім’ї та будувати життя.

    За часи існування колгоспу було досягнуто значних результатів. Працювало 3 молочно – товарних ферми, де поголів’я великої рогатої худоби доходило до 700 голів та 600 голів молодняку. Утримувалось 3 вівцеферми з поголів’ям до 13000 овець. А також свиноферма із 110 головами свиноматок. Все це господарство обслуговували працьовиті, відповідальні, віддані своїй справі люди.

    Зусиллям всіх селян, колгоспників було побудовано близько 30 житлових будинків, дитячий садок, клуб, школу, гуртожиток, магазин, ФП, контору, столову. Збудовано і оснащено сільськогосподарські споруди: майстерню, гараж, токове господарство, тваринницькі приміщення, газифіковано чотири населених пункти, зроблено дві водопровідних мережі. За всі досягнення колгосп нагороджувався перехідним Червоним Прапором у 1966 та 1971 році.

    У 20-ті роки у селі була відкрита школа – лікбез, в якій навчалося грамоті доросле населення. Знаходилась вона в звичайній сільській хаті відібраній у репресованого кулака. Першим вчителем був Арсеній Олександрович Цимбалістий. Також в середині 20-х років була відкрита перша освітня школа в селі Литвинове, куди ходили діти із села Козлове. В 1929 році там навчалось 23 учня.

   В 50-ті роки у селі Козлове почала працювати початкова школа, яка розмістилась в мальовничому куточку села Козлове, в ній навчалось до 100 дітей, які приходили з сусідніх сіл: Шапран, Литвинове, Залісне, Литвинове. Директором школи був Іван Антонович Курасов. Вчителями працювали Наталя Петрівна Курасова, Анастасія Федорівна Мельник, Мотя Андріївна Омельченко.

    На даний час до школи добудовано спортзал та навчальні класи, всього на 230 місць, а навчаються в школі всього 15 учнів.

    І дуже приємно що очолює педагогічний колектив нашої школи онука колишніх педагогів директора школи Курасова Івана Антоновича і вчительки Наталії Петрівни – Цимбаліста Марина Валентинівна. Ми пишаємося цією династією педагогів.

    На території сільської ради та на базі колишнього КСП ”Колос” знаходиться сільгосппідприємство ТОВ ”Лан” – керівник Олександр Федорович Ліннік, депутат районної ради,член Партії БПП. Господарство займається вирощуванням зернових культур. Тваринництво в господарстві відсутнє.  

rada.org.ua - портал місцевого самоврядування

Vlada.online - розробка офіційних сайтів органів державної влади і органів місцевого самоврядування

Логін: *

Пароль: *